0800-335-426 (безкоштовно)
Служба пiдтримки:

Як медзакладам вторинної та третинної ланки укласти договір з НСЗУ

З квітня 2020 року для медичних закладів вторинної і третинної ланки запрацює Програма медичних гарантій, згідно якої заклади будуть отримувати фінансування за кількість наданих послуг. Держава запланувала на це 72 млрд грн.

Програма медичних гарантій (або гарантований пакет медичних послуг) прийде на заміну ніби то безкоштовній медицині. Тепер, як і у випадку з медичними закладами первинної ланки, буде діяти схема: пацієнт користується послугами – Національна служба здоров'я (НСЗУ) платить.

До Програми медичних гарантій увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації.

Чіткий перелік безоплатних медичних послуг буде відомо після затвердження Державного бюджету на 2020 рік.

Однак, вже відомо, що головним фокусом Програми будуть медичні послуги, пов'язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога в пологах і неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань. Саме за ці послуги НСЗУ буде сплачувати медичним закладам за пріоритетним тарифом, який дозволить пацієнтам отримувати ці послуги безоплатно та відповідної якості.

Що потрібно медичним закладам для того, щоб укласти договір з НСЗУ

Нагадаємо, НСЗУ - це центральний орган виконавчої влади, розпорядник бюджетних коштів, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій. Саме НСЗУ здійснює моніторинг, аналізує та прогнозує потреби населення у медичних послугах, є замовником медичних послуг та відповідає за їх стратегічні закупівлі за Програмою медичних гарантій.

Для того, щоб укласти договір з НСЗУ медичним закладам, по-перше, потрібна автономізація (якщо це комунальні чи державні заклади).

По-друге, вони повинні мати чинну ліцензію, наявність якої НСЗУ в будь-який момент зможе перевірити.

По-третє, клінікам потрібні комп'ютери, необхідне обладнання та персонал.

По-четверте, вони повинні зареєструватися в електронній системі охорони здоров'я.

Тільки у випадку відповідності усім цим вимогам медичний заклад зможе укласти договір з НСЗУ на надання пріоритетних послуг.

Що саме за договір укладається з НСЗУ

НСЗУ укладає з медзакладом договір про медичне обслуговування населення. Саме цим документом визначається, як держава в особі НСЗУ сплачуватиме провайдеру за послуги, безоплатно надані ним пацієнту.

Пацієнт є третьою стороною у цьому договорі (в частині отримання медичних послуг).

Усі договори з НСЗУ укладаються виключно в системі eHealth. Тому у разі відсутності в медзакладі комп'ютера зробити це неможливо, і винятків немає.

Як відбувається процес укладення договору з НСЗУ

Процес укладення договору з НСЗУ передбачає наступні кроки:

1.Розміщення оголошення про укладення договорів на сайті НСЗУ.
Актуальна інформація представлена на сайті НСЗУ в розділі «Про укладення договорів»).

2. Подання заяви про укладення договору.

Варто зауважити, що з 1 січня 2021 р. неможливо буде укласти договір з НСЗУ без звіту про технічне обстеження будівлі стосовно її відповідності вимогам доступу до приміщень осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

3. Розгляд заяви в НСЗУ - до 30 днів.

4. Надсилання проекту договору до НСЗУ - п'ять днів.

5. Підписання ЕЦП проекту договору зі сторони НСЗУ (після цього заявник перетворюється на надавача медичних послуг).

7. Підписання ЕЦП проекту договору зі сторони медзакладу - до 30 днів.

Як отримати оплату від НСЗУ

Щоб отримати оплату від НСЗУ за надані послуги, медзакладу потрібно мати чинну ліцензію на медичну практику й подати до НСЗУ звіт. Форма звіту не затверджена законодавством.

Звіт відображає обсяг медичних послуг, які підлягають оплаті за звітний період. Звітний період - це один місяць.

Оплата відбувається протягом 10 днів з моменту одержання НСЗУ звіту, якщо на нього не було заперечення (на це НСЗУ виділено 10 днів).

Коли НСЗУ виявляє невідповідність між даними у системі eHealth і показниками у надісланому звіті, вона висловлює заперечення і повертає звіт.

Після того як дані звіту перевірені, на нього накладається ЕЦП, він затверджується головою НСЗУ і за його підписом подається на оплату.

Підстави для відмови НСЗУ від підписання договору

Важливо, що провайдер медичних послуг не може в односторонньому порядку відмовитися від договору; це заборонено. У НСЗУ таке право є, але тільки за чітким переліком підстав і визначеною процедурою. Відмовитися від договору «з сьогодні на завтра» не вийде.

У договорі зазначено, що НСЗУ повинна за 14 календарних днів повідомити провайдера про намір відмовитися від договору з посиланням на конкретну підставу. Одна із найчастіших підстав - анулювання/закінчення строку дії ліцензії медзакладу.

Крім того, підставою для одностороннього розірвання договору може стати:

  • невідповідність провайдера вимогам до надавача; порушення Галузевих стандартів;
  • допущення до надання послуг осіб, які не мають ліцензії;
  • невнесення інформації до eHealth (наприклад про звільнення лікаря потрібно повідомляти не пізніше наступного дня);
  • недостовірні відомості в eHealth;
  • вимагання коштів від пацієнтів (тільки підтверджений факт, за наявності обвинувального вироку суду на лікаря, який вимагав кошти).
Важливо, що скарга пацієнта не є підставою для розірвання договору. Вона тільки стимулює НСЗУ ретельніше перевірити медзаклад.
СЛУЖБА ПІДТРИМКИ: 0800-335-426 (безкоштовно)

Заявка на реєстрацію медзакладу в eHealth

© Поліклініка без черг
2016-2021
Служба пiдтримки:
0800-335-426 (безкоштовно)
Пн - Пт: 08:00 - 18:00
м. Київ, вул. Протасів Яр 2Д, офіс 5
info@it4medicine.com.ua
Сертифікат відповідності КСЗІ
«Поліклініка без черг» є одним із продуктів групи компаній IT4Medicine. Захист інформації цієї системи підтверджено сертифікатом КСЗІ.