0800-335-426 (безкоштовно)
Служба пiдтримки:

Як медзакладам вторинної та третинної ланки підключитися до електронної системи охорони здоров'я (еHealth)

З 1 листопада 2019 року медичні заклади вторинної і третинної ланки можуть реєструватися в електронній системі охорони здоров'я (eHealth).

З черговим етапом медреформи, вони повинні під єднатися до eHealth до квітня 2020 року, після чого лікарні спеціалізованої медичної допомоги (МСД) більше не будуть отримувати фінансування за принципом субсидування, а будуть фінансуватися відповідно до кількості наданих послуг – консультацій із профільними спеціалістами, діагностичних досліджень тощо.

Якщо ж медичний заклад не буде підключений до eHealth, то пацієнти повинні будуть самостійно оплачувати надання послуги спеціалізованим лікарем.

З чого почати реєстрацію?

З чого ж почати медзакладу, який хоче зареєструватися в електронній системі охорони здоров'я?

Звичайно, з вибору медичної інформаційної системи (МІС), яка б відповідала його потребам та фінансовим можливостям. Саме через МІС усі дані закладу, його співробітників та пацієнтів будуть передаватись до центральної бази даних еHealth (нагадаємо, що ЦБД знаходиться на території України, у захищеному дата-центрі в місті Києві).

Для реєстрації медичного закладу в системі eHealth обов'язковим модулем обраної МІС має бути «Адміністративний модуль надавача медичних послуг спеціалізованої медичної допомоги». Він містить функціонал реєстрації юридичної особи та її керівника.

З чого вибрати?

Наразі функція під'єднання медзакладів до eHealth доступна у трьох медичних інформаційних системах (МІС), які вже пройшли тестування ДП «Електронне здоров'я».

Під'єднання медичної інформаційної системи до центрального компонента eHealth відбувається за допомогою відкритого АРІ і потребує дотримання технічних умов підключення.

Зазвичай перехідний період, який включає реєстрацію в eHealth, може займати в медичних закладах від трьох до п'яти місяців, в залежності від їх готовності. Також потрібен час на адаптацію роботи з МІС.

Проте наша компанія – IT4Medicine - розробила функціонал, який допомагає вирішити проблему швидкого підключення до eHealth на протязі одного дня. Вже зараз наша система проходить тестування на стороні медзакладів.

Відмітимо, що усі МІС, які вже пройшли тестування, забезпечують навчання та технічну підтримку для своїх користувачів.

Чи платне підключення?

Важливо також знати, що підключення закладів охорони здоров'я до eHealth є безкоштовним за базовим набором функцій: підключення та реєстрація.

Безкоштовне підключення є базовою угодою між постачальниками периферійного програмного забезпечення (МІС та іншого програмного забезпечення) та МОЗ. Домовленість підтримана переважною більшістю розробників та постачальників медичного та іншого програмного забезпечення з метою підтримки та просування медичної реформи.

Що стосується інших функцій МІС, то тут медзаклад сам обирає, які програми і за яку ціну він хоче бачити у себе.

Для довідки:

У 2018 році зміни в системі охорони здоров'я розпочалися на рівні первинної медичної допомоги. За даними МОЗ, станом на листопад 2019 року в системі вже зареєстровано 1 412 закладів, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Декларацію про вибір лікаря у ці заклади, за даними НСЗУ, подали 28,68 млн пацієнтів, яких обслуговують понад 25 тис. сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів.

В ЕСОЗ також зареєстровані 1132 аптечних заклади (7719 місць відпуску ліків), що мають договір про реімбурсацію з НСЗУ.

На 5 листопада більше 100 закладів спеціалізованої та високоспеціалізованої медицини вже зареєстровані в електронній системі охорони здоров'я.
СЛУЖБА ПІДТРИМКИ: 0800-335-426 (безкоштовно)

Заявка на реєстрацію медзакладу в eHealth

© Поліклініка без черг
2016-2021
Служба пiдтримки:
0800-335-426 (безкоштовно)
Пн - Пт: 08:00 - 18:00
м. Київ, вул. Протасів Яр 2Д, офіс 5
info@it4medicine.com.ua
Сертифікат відповідності КСЗІ
«Поліклініка без черг» є одним із продуктів групи компаній IT4Medicine. Захист інформації цієї системи підтверджено сертифікатом КСЗІ.